Luxusní matrace vyrobená ze tří druhů kvalitních pěn. Ložnou plochu tvoří paměťová pěna ViscoFoam®. Vyznačuje se výbornou elasticitou a příjemným pocitem měkkosti, přičemž výtečně stabilizuje tělo v optimální poloze. Nosnou část jádra tvoří deska z pěny xdura a spodní část zpevňuje kvalitní studená pěna CoolFlex® s vysokou objemovou hmotností. Díky perforovaným deskám je matrace výrazně vzdušná. Vhodná i pro alergiky a jako prevence vzniku proleženin, tzv. dekubitů. Matrace je vyrobena z certifikovaných materiálů a má klinické hodnocení. Potah je možné doplnit o ventilační 3D mřížku, nebo zesílený bok.
Doporučená nosnost: 150 kg
Výška jádra: 20 cm
Tvrdost: (T3 - 4 (T1 - T5))
Doporučené uložení - pevný nebo polohovací lamelový rošt
Záruka 10 let
Tento produkt můžete koupit i v prodejnách PURTEX za stejné ceny, jako na našem e-shopu.
xdura
Světová novinka xdura je jiná než ostatní pěny. Není studená, visco, ani standardní a splňuje všechny požadavky pro moderní matracové pěny.
Životnost:
Je dlouhodobě stabilní. Ani pocení a dlouholeté používání nezmění její vlastnosti. Ztráta výšky pěny je nulová.
Nezničitelnost:
Je stálopevná ve všech směrech, jak při zpracování, tak při používání proti natržení. Tím je prakticky nezničitelná.
Komfort:
Nezaměnitelná pórová struktura zajišťuje měkkost na povrchu a podporující elasticitu uvnitř.
Prodyšnost:
Pěna xdura má správné klima pro zdravý spánek. Otevřené póry zabraňují hromadění tepla, vlhkosti.
Žádná jiná pěna bez dodatečné perforace Vám nezaručí prodyšnost!
Studená pěna
Studená pěna, nebo také HR pěna je materiál charakteristický velkými póry díky tomu má dobré termoregulační schopnosti a prodyšnost. HR pěna je vyrobena z kvalitní PUR pěny za použití moderní technologie, tzv. výroby za studena. Vyniká tvarovou stálostí a vysokou elasticitou. Materiál samozřejmě umožňuje kombinovat různé tuhosti pěn a díky tomu lze zvolit matraci, která tělu vytvoří vhodnou oporu podle konkrétních požadavků.
Matrace ze studené pěny jsou vhodné pro lamelové i laťkové rošty pevné i polohovatelné. Pokud je matrace ze studené pěny umísťována na pevný podklad, je vhodné zvolit co nejvyšší jádro matrace (nejlépe více než 14 cm).
CoolFlex®
Typ studené pěny, kterou používame v našich klinicky hodnocených matracích.
Mezi největší přednosti pěn CoolFlex® patří:
• vysoká elasticita
• vynikající dynamické vlastnosti - pružnost a vysoký odpor proti stlačení
• vysoká tvarová stálost při dlouhodobém užívání
• výborná prodyšnost (hygiena lůžka) - velmi dobré odvádění tělesné vlhkosti
• antidekubitní vlastnosti
• vyšší odolnost proti hoření - splňuje přísné evropské bezpečnostní předpisy.
Matrace při použití studené pěny CoolFlex® jsou vyráběny v široké škále tvrdosti.
Matrace z těchto pěn poskytuje optimální podpěru lidského těla při ležení a vyhoví tak i náročným individuálním požadavkům zákazníků.
ViscoFoam® - paměťová pěna / Líná pěna / Lazy-foam /
Alternativními názvy pro línou pěnu jsou viskoelastická, lazy-foam, paměťová nebo termoreaktivní pěna. Líná pěna má otevřenou buněčnou strukturu, která mění svou tvrdost v závislosti na teplotě (pěna se při kontaktu s teplem lidského těla přizpůsobuje a tím dochází k rovnoměrnému rozložení váhy). Pomalé vracení do původního stavu nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám (dekubitům). Zajímavostí je, že tento materiál byl vynalezen NASA a pro komerční využití byl uvolněn až v roce 2000.
Matrace z tohoto materiálu se hodí pro spaní na boku a v případě úrazů páteře, zvýšenému riziku proleženin, nebo hematomů, naopak nejsou vhodné pro děti (kvůli správnému vývinu). Líná pěna se používá pro vrchní vrstvy matrace (podkladovou vrstvou je nejčastěji studená pěna), působí jako prevence proti poleženinám, hlavně pokud je po celé ploše matrace. Někdy je však využívána jen na nejvíce zatěžované části matrace.
Perforace
Firma PURTEX v roce 2015 v rámci zkvalitnění své výroby a vylepšení produktů PURTEX nechala vyrobit novou technologii, která nám umožňuje perforaci matrací. Matrace díky této technologii získavají mnohem lepší vzdušnost a jádra odváďejí velmi dobře vlhkost. V současné chvíli jsme jediná firma, která tuto technologii využíva k výrobě matrací v České a Slovenské republice.
Vlastnosti | |
Záruka na jádro 10 let | ![]() |
Viscoelastická - paměťová pěna ViscoFoam® | ![]() |
Studená pěna CoolFlex® | ![]() |
Doporučená nosnost 150 kg | ![]() |
Výška jádra 20 cm | ![]() |
střední - středně tvrdá | ![]() |
Klinicky hodnocená matrace | ![]() |
pěna xdura | ![]() |
Ochrana proti roztočům v potahu Greenfirst | ![]() |