logo
Kvalitní matrace pozitivně ovlivní váš spánek i život

Spánkem trávíme velkou část svého života, proto by měla být nejen postel, ale také matrace, kvalitní. Jen to bude záruka pohodlného a hodnotného spánku. Dobrý spánek ovlivňuje také náš celkový zdravotní stav, proto bychom neměli výběr kvalitní matrace podcenit.

Na co se zaměřit při výběru matrace?

Není to jen materiál, který má vliv na kvalitu matrace. Také bychom si měli uvědomit, jakou polohu zaujímá naše tělo během spánku. Pokud spíme na zádech, poloha těla je rovnoměrná a pak si můžeme vybrat jakýkoli druh matrace. Spíme-li nejčastěji na boku, pak je zatěžovaná pouze malá plocha matrace, ideální volbou jsou matrace měkčí, jinak se budeme cítit otlačení. Jestliže spíme na břiše, pak jsou ideální volbou matrace vyrobené třeba z kokosového vlákna, jsou tvrdší a poskytnou tak oporu bederní páteři.

Dalším faktorem je tělesná hmotnost. Osoby s nižší hmotností mohou sáhnout do nabídky měkčích matrací. Ti, jejichž hmotnost je vyšší, by měli volit matrace tvrdší. Ty udrží tělo v optimální poloze, poskytnou dokonalou oporu a navíc mají vyšší odolnost proti opotřebení.

Podstatnou roli hraje i vhodný rozměr matrace. Délka matrace by vás měla přesahovat a šířka se odvíjí od šířky postele. Výška matrace by měla být minimálně 15 centimetrů.

Kde seženete kvalitní matrace?

České matrace nabízí společnost PURTEX. Na trhu působí již velmi dlouhou dobu. Díky tomu načerpala velké zkušenosti a ty se nyní odrážejí v její nabídce. Zaměřuje se na výrobu PUR matrací. V nabídce však naleznete také matrace pružinové, taštičkové a další. Pořídit si můžete i postelový rošt, postele vyrobené z masivu, ložní prádlo nebo polštáře anatomicky tvarované.

Ve výrobě jsou využívány pouze materiály testované a certifikované a všechny výrobky odpovídají právním požadavkům na označení CE.