O firmě Purtex

PURTEX s.r.o. - český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací

 

ISO_9001_2022.jpg ISO_14001_2022.jpg Politika integrovaného sytému managementu

Společnost PURTEX s.r.o., založená v roce 1995, je předním českým a slovenským výrobcem postelí a klinicky hodnocených matrací , pojeného lehčeného polyurethanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků a zpracovatelem polyurethanové pěny.
V našich výrobních závodech ve Zdibech , Klecanech, České Skalici a Holíči používáme nejmodernější evropské technologie.
Kromě PUR matrací vyrábíme například pružinové matrace, taštičkové matrace a jiné. V našem sortimentu nechybí ani postelové rošty, postele z masivu, ložní prádlo a anatomicky tvarované polštáře.

Používáme výhradně materiály testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX.
V roce 2005 proběhlo schválení našich výrobků ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, od roku 2006 započalo klinické hodnocení našich matrací jako zdravotnického prostředku.

Na potahy matrací používáme potahové materiály až do objemové hmotnosti 1500g/m2.
K lepení jednotlivých dílů matrací používáme tavná lepidla.
Jsme držiteli certifikátů ISO 9001:2008 a ISO 14001:2005.

Naše výrobky odpovídají všem právním požadavkům na označení CE, což znamená, že se výrobky můžou prodávat v rámci celého Evropského hospodářského prostoru (EHP, 28 členských států EU a země Evropského sdružení volného obchodu (ESVO), kterými jsou Island, Norsko a Lichnštejnsko).

Označení dokazuje, že:

  • Výrobce ověřil, zda je daný výrobek v souladu se všemi příslušnými základními požadavky (například požadavky na zdraví a bezpečnost, nebo na ochranu životního  prostředí) stanovenými v příslušných směrnicích.
  • Pokud si to vyžadují příslušné směrnice, výrobek zkontroloval nezávislý subjekt na posuzování shody.

Značka CE osvědčuje shodu výrobku s právem EU a tak umožňuje volný pohyb našich výrobků v rámci evropského trhu.