Chrániče na matrace

Chránič matrace chrání matraci od všech vnějších vlivů a dnes je běžnou součástí každé praktické domácnosti. Díky této vrstvě se už nemusíte bát, že svou matraci znečistíte. V naší nabídce naleznete chrániče masážní, jednostranné a oboustranné. 

Zobrazit více

Chránič matrace chrání matraci od všech vnějších vlivů a dnes je běžnou součástí každé praktické domácnosti. Díky této vrstvě se už nemusíte bát, že svou matraci znečistíte. V naší nabídce naleznete chrániče masážní, jednostranné a oboustranné. 

Proč investovat do kvalitního matracového chrániče

Pořídit si kvalitní matraci není levná záležitost, proto je třeba se o matraci starat a tím tak prodloužit její životnost. Jestliže chcete, aby vám matrace vydržela několik let, tak se bez matracového chrániče neobejdete. Při koupi nové matrace je chránič již zanedbatelnou investicí, která má ovšem zásadní vliv na zachování správné funkčnosti matrace. 

shutterstock_1238814043.jpg

Funkce matracového chrániče

Chránič vytváří vrstvu mezi prostěradlem a matrací a chrání před opotřebením. Jde o separační vrstvu, která zabraňuje nečistotám, aby se dostali do jádra matrace. Může se jednat například o šupinky z kůže, prach, pot, drobků nebo například i chlupy od vašich domácích mazlíčků. 

Nemusíte se však bát, že by matracový chránič tlumil funkce matrace. Díky speciální struktuře chrániče bude matrace vždy dostatečně prodyšná a nebude zadržovat vlhkost.

Matracový chránič lehce snímatelný a můžete jej kdykoli vyprat v pračce a udržet tak vysoký stupeň hygieny a čistoty celého lůžka. Díky němu se totiž většina tělesného potu pohltí a nepronikne tak do jádra matrace. Pot ucpává póry matrace a zvyšuje tak její vlhkost, která je ideální pro množení bakterií. Kvůli nim pak matrace ztrácí svou přirozenou pružnost a tím vznikají nerovnosti a prohlubně.

Navíc je většina matracových chráničů na rozích opatřena gumovými úchyty, které zajistí snadnou manipulaci a uchycení chrániče na matraci.

dite v posteli

Chránič matrace jako ideální pomocník

  • pro rodiny s malými dětmi
  • pro seniory trpící inkontinencí
  • pro alergiky a astmatiky
  • pro ležící pacienty
  • pro lidi, kteří se nadměrně potí
  • pro ty, kteří si vychutnávají jídlo v posteli
  • pro domácnosti s domácími mazlíčky 

Potahy na matrace

Nepleťte si potah na matrace a chránič matrací. Potah je “obal” ve kterém se matrace nachází - chránič je něco navíc a slouží k ochraně před vnějšími vlivy. 

Zobrazit méně

Chrániče na matrace

Aktivní filtry

Chránič TOPPER

Exkluzivní Topper s jádrem z viscoelastické paměťové pěny ViscoFoam®, potah je prošitý...

Produkt k objednání
Cena 5 528 Kč
Zobrazeno 1-5 of 5 položek
Zobrazeno 1-5 z 5 položek

Často kladené dotazy

Pavel Krajča - dodací termíny matrace, polštáře a ostatní sortiment
e-mail: pkrajca@purtex.cz
telefon: 226 807 375
 
Marie Žaloudková - export/import  
e-mail: zaloudkova@purtex.cz
telefon:
602 337 001

Matrace doručujeme jak komprimované, tak nekomprimované ve skutečné velikosti.

Veškeré informace jak čistit a prát matraci najdete na štítku o údržbě, který je u každé naší matrace. Jestliže si nejste jisti, co jednotlivé ikony znamenají, navštivte naší stránku piktogramy.

Ano. Všechny typy matrací máme vystaveny. Dostupnost konkrétního produktu si raději vždy ověřte na konkrétní prodejně telefonicky.

Ke všem produktům nabízíme standardní záruku 24 měsíců.

Pokud se odeslání objednávky zdrží o více než 2 týdny oproti uvedeným termínům, bude zákazník kontaktován a budou mu nabídnuty další možnosti (storno objednávky a vrácení peněz, změna objednávky, prodloužení expediční lhůty). Při objednávce atypického zboží začíná běžet expediční lhůta až v okamžiku připsání částky na náš účet.