Matrace dětské

Investovat do kvalitních matrací se vyplatí - dvojnásob u dětí. Zdravý a spokojený spánek dítěte zaručí i zdravý a klidný spánek vám. Výběr správně matrace je klíčem ke zdraví dítěte, jelikož spánek dítěte je velmi důležitý pro jeho další vývoj. Dětské tělo se neustále vyvíjí je třeba připravit mu ty nejlepší podmínky i během spánku. Nekvalitní matrace může v budoucnu způsobit nepříjemné a bolestivé problémy s páteří.

Zobrazit více

Investovat do kvalitních matrací se vyplatí - dvojnásob u dětí. Zdravý a spokojený spánek dítěte zaručí i zdravý a klidný spánek vám. Výběr správně matrace je klíčem ke zdraví dítěte, jelikož spánek dítěte je velmi důležitý pro jeho další vývoj. Dětské tělo se neustále vyvíjí je třeba připravit mu ty nejlepší podmínky i během spánku. Nekvalitní matrace může v budoucnu způsobit nepříjemné a bolestivé problémy s páteří.

Zajistit pohodlí a zdraví spánek pro dítě je prioritou, ale nemělo by se zapomínat i na kvalitu matrace. Všechny dětské matrace z naší nabídky jsou z certifikovaných a kvalitních materiálů, což vám zaručí, že matrace vydrží i několik let

U nás si vyberete matraci do dětské postele a nebo i matraci pro větší dítě či dospělého. V nabídce máme standardní i atypické rozměry.

dětské matrace

Matrace roste spolu s dítětem

Dětská matrace je základ každé dětské postýlky či postele. Běžně se velikosti matrací rozdělují do 3 kategorií.  

  • Nejběžnější rozměr matrace pro miminka a malé děti do 3 let je 120 × 60 cm 
  • Nejběžnější rozměr matrace pro předškoláky (děti od 3 let) je 140 x 70 cm
  • Pro větší děti (obvykle od 7 let) se pořizuje běžná velikost matrace 90 × 200 cm nebo jiné běžné velikosti. Výhodou je, že dětem vydrží až do dospělosti.

I výška matrace je důležitá

I na výšce záleží. Obvyklá výška dětských matrací je v průměru cca 7-10 cm. Na laťkový rošt, který není pružný se nejvíce hodí matrace vyšší než 6 cm. V naší nabídce naleznete matrace výšky 7 cm.

zdraví spánek

Na tvrdosti matrace záleží

Při výběru matrace není důležitý jen rozměr a výška, ale především tvrdost matrace. Pro děti je nejlepší zvolit středně tuhé nebo tuhé matrace (T3-T4 z T5), jelikož poskytují potřebnou oporu dětské páteři. Matrace ale nesmí být natolik tvrdá, aby nezdravě tlačila a naopak natolik měkká, jelikož by neposkytla optimální oporu dětské páteři.

Matrace by měla být z přírodních a vzdušných materiálů, které umí odvádět od těla vlhkost, pyšní se i antibakteriálními a antialergickými vlastnostmi a dlouhou životností. Životnost matrace je obyčejně 5 – 7 let

Potah dětské matrace

Ideální potah matrace je z přírodních a vzdušných materiálů, jako je například bavlna. Umělé potahy mohou být nedostatečně prodyšné, a dítě se tak může snadno přehřívat. Potah by měl být sundavací a snadno pratelný. 

U nás je součástí každé dětské matrace i bavlněný potah s různými dětskými motivy. Potah je snímatelný a pratelný.

TIP! Nevíte, jak správně vybrat matraci, a jaké vlastnosti jsou pro dětská záda a krční páteř nejvhodnější? Všechny typy matrací máme vystaveny a všechny si u nás můžete bez problému vyzkoušet a zjistit, která je vám nejpohodlnější. Zastavte se na některé z našich prodejen a rádi vám poradíme! Dostupnost konkrétního produktu si samozřejmě můžete také na našich prodejnách ověřit telefonicky.

Zobrazit méně

Matrace dětské

Aktivní filtry

Matrace BABY

Dětská matrace Baby Dětská matrace Baby, kvalita a klidný spánek Kvalitní dětská...

Produkt k objednání
Cena 1 047 Kč
Matrace BABY PLUS

DĚTSKÁ MATRACE BABY PLUS Kvalitní dětská matrace Baby Plus, klidný spánek pro vaše...

Produkt k objednání
Cena 1 222 Kč
Zobrazeno 1-2 of 2 položek
Zobrazeno 1-2 z 2 položek

Často kladené dotazy

Pavel Krajča - dodací termíny matrace, polštáře a ostatní sortiment
e-mail: pkrajca@purtex.cz
telefon: 226 807 375
 
Marie Žaloudková - export/import  
e-mail: zaloudkova@purtex.cz
telefon:
602 337 001

Matrace doručujeme jak komprimované, tak nekomprimované ve skutečné velikosti.

Veškeré informace jak čistit a prát matraci najdete na štítku o údržbě, který je u každé naší matrace. Jestliže si nejste jisti, co jednotlivé ikony znamenají, navštivte naší stránku piktogramy.

Ano. Všechny typy matrací máme vystaveny. Dostupnost konkrétního produktu si raději vždy ověřte na konkrétní prodejně telefonicky.

V převážné většině případů je zboží odesláno během 10 pracovních dnů od objednávky. Při objednávce atypických rozměrů budou matrace zadány do výroby až po zaplacení celé částky, expediční lhůta se proto o několik dní prodlouží.

Pro bližší informace o aktuálních dodacích lhůtách zboží kontaktujte naše prodejny.

Ke všem produktům nabízíme standardní záruku 24 měsíců.

Pokud se odeslání objednávky zdrží o více než 2 týdny oproti uvedeným termínům, bude zákazník kontaktován a budou mu nabídnuty další možnosti (storno objednávky a vrácení peněz, změna objednávky, prodloužení expediční lhůty). Při objednávce atypického zboží začíná běžet expediční lhůta až v okamžiku připsání částky na náš účet.