logo
5 kroků, jak vybrat správnou matraci

Všichni dobře víme, že pro naše tělo je velmi důležitý klidný a ničím nerušený spánek. Ten mohou podpořit i kvalitní matrace.

Zdravotní matrace se vyrábějí s cílem poskytnout úlevu našemu tělu, především pak opěrné soustavě, během spánku. Jsou šikovným pomocníkem jako prevence proti bolesti. Páteři poskytují oporu tak, aby byla během spánku v co nejpřirozenější poloze. Snaží se kopírovat linii těla, nevyvíjejí na jednotlivé části těla protitlak a nezatěžují jej. Pomáhají uvolňovat svaly a šlachy, klouby si na nich odpočinou a vy ráno nemáte oteklé končetiny. Zdravotní matrace podporují přirozenou polohu páteře, správné rozložení těla. Poskytují úlevu od bolesti, dobré prokrvení organismu, regeneraci kloubů i svalů a v neposlední řadě vydatný a zdraví spánek.

Správný výběr v 5 krocích:

  1. Typ matrace - Zhodnoťte, jestli jsou pro vás lepší pružinové, latexové, z paměťové pěny nebo hybridní.
  2. Rozpočet – Jaký je váš rozpočet?
  3. Pevnost / tuhost matrace – Jakou pevnost potřebujete? Toto je velmi subjektivní faktor, vyzkoušejte pocitově, jaký typ vám vyhovuje více.
  4. Poloha při spánku – V jaké poloze spíte? Pro lidi spící na boku jsou lepší měkčí matrace, pro lidi spící na břiše středně tvrdé a pro lidi spící na zádech jsou lepší ortopedické.
  5. Tělesná hmotnost – Kolik vážíte? Lidé s různou hmotností by měli zvážit použití různých matrací. Čím těžší jste, tím by měla být matrace tvrdší.

PURTEX – kvalita za přijatelnou cenu

PURTEX je český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Na našem webu si tedy můžete objednat kvalitní české matrace. Pro jejich výrobu využíváme nejmodernější evropské technologie. Veškeré materiály jsou testované a certifikované podle mezinárodní normy ÖKO- TEX. Výrobky byly schváleny ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu a započalo se s klinickým hodnocením matrací coby zdravotnických prostředků.

Navíc jako firma PURTEX disponujeme novou technologií, která umožní performaci matrací. Díky této technologii jsou matrace mnohem vzdušnější a jejich jádra odvádějí daleko lépe vlhkost. V současné době je PURTEX jediná firma využívající tuto technologii při výrobě matrací.

Kromě PUR matrací nabízíme také matrace pružinové, taštičkové a další. V nabídce naleznete také postelové rošty, nebo postele z masivu. Klidný a spokojený spánek zajistí i kvalitní ložní prádlo nebo anatomické polštáře.