logo
Jak vybrat zdravotní polštář?

Kdy jste si naposledy koupili nový polštář? Pokud při uléhání ke spánku musíte nejprve svůj polštář různě přetáčet, muchlovat, skládat, pak to zřejmě nějaká doba už bude. Matrace přitahují hodně pozornosti, a to z dobrého důvodu. Vaše matrace je největší a nejdůležitější finanční investicí, kterou do spánku uděláte. Ale pokud jde o kvalitu spánku, polštáře jsou téměř stejně důležité jako vaše matrace.

Proč na polštáři tolik záleží?

Správná poloha při spánku je klíčem ke zdravému spánku a k probuzení bez bolesti a ztuhlosti. Váš polštář pomáhá podporovat zdravý spánek. Jak to držení těla vypadá? Tělo v jedné linii, od kolen a kyčlí, přes páteř až po hrudník a ramena, hlavu a krk. To zvládne anatomický polštář. Pokud váš krk a ramena nedostávají dostatečnou oporu nebo jsou podepřeny v úhlu, který způsobuje kroucení, natahování nebo křupání, vaše páteř a tělo se vychylují, což vede k napětí a nepohodlí v krku, ramenou a zádech. Stejně jako u vaší matrace je při výběru správného polštáře důležité pohodlí a podpora. Nejlepší polštář pro vás je takový, na kterém se pohodlně opíráte o hlavu, podpírá hlavu, krk a ramena a ladí s vaší matrací. Na webu matrace.purtex.cz objevíte velký výběr matrací, ale také polštářů, zejména, pokud potřebujete zdravotní polštář.

Kdy je čas vyměnit polštář?

Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné. Pokud používáte polštář starý pět nebo šest let, nedostáváte potřebnou podporu – a nespíte tak pohodlně, jak byste mohli. Může se to zdát jako krátké, ale přemýšlejte o tom: váš polštář se používá asi 7–8 hodin za noc – to je více než 2 500 hodin ročně! Stejně jako matrace je i polštář investicí do vysoce kvalitního spánku, který se vyplácí po celý váš bdělý život.