logo
Tipy pro dobrý spánek během zimních dnů

Spánek je klíčový pro správné fungování našeho organismu. Je nezbytný, a tak si ho neodpírejte ani přesto, že nestíháte. Naopak ho podpořte správným výběrem matrací a dalších doplňků, aby stál odpočinek opravdu za to.

Jak důležitý je spánek?

Nejen během zimních dnů, nýbrž i celoročně je spánek jedním z klíčových faktorů, který zajistí správné fungování organismu. Pravidelný a dostatečný spánek poskytne tělu i mozku čas pro regeneraci, podpoří imunitu a zajistí náš lepší výkon. Zejména teď v zimě může spánek představovat únik od chladu a zimy do měkoučké náruče luxusní matrace. Dny jsou krátké a tma přichází brzy. Tato změna u řady lidí přinejmenším zhorší náladu. A proto doporučujeme, pokud můžete, si zimní plískanice zkrátit pobytem v posteli. V ní nemusíte samozřejmě jen spát. Taková četba knihy v posteli také umí dostatečně ulevit od stresu pracovních dní. A proto pokud nemáte zrovna zimu v lásce, je trávení více času v posteli jedním ze způsobů, jak ji lépe překonat.

Aby se vám v posteli líbilo...

Ovšem není postel jako postel a i trávení času v posteli se vám může znelíbit, když vám nevyhovuje vaše matrace. Potom nezbývá vaši starou matraci vyměnit za novou, přičemž můžete využit naší akce matrace 1+1. Podle čeho matraci vybírat? Těch faktorů je více, mezi nimi také výška a váha uživatele, přičemž matrace by měla být o 10-15 cm delší, než je výška jejího uživatele. Co se váhy týče, je nutné přihlédnout k váhové kategorii matrace a řídit se štítkem s maximální doporučenou zátěží. Překračování tohoto limitu výrazně snižuje životnost nové matrace. Velmi důležitý je i materiál, ze kterého je matrace vyrobena, její potah i způsob jejího uložení na postel. Aby matrace dobře dýchala, je doporučován lamelový rošt, který mimo jiné podpoří i elasticitu matrace a její přizpůsobení se tělu.

Podpořte svůj spánek správným polohováním hlavy

Přitom spánek, po kterém se budete cítit maximálně odpočati, může narušovat i nevyhovující polštář. Co vyzkoušet vaše stávající polštáře vyměnit za anatomické polštáře? Anatomické polštáře jsou vyrobeny tak, aby během spánku poskytovaly optimální podmínky pro správné polohování krční páteře. Tyto polštáře mají speciální anatomický tvar a materiál, který umožňuje se lépe a zdravěji vyspat. Proto jsou anatomické polštáře často označovány jako zdravotní.

Ať už vaši postel před uvolňujícím zimním spánkem či pouhým častějším se válením v posteli upravíte jakkoliv, věříme, že si pobyt v ní užijete. Vždyť kdy jindy trávit v posteli více času než v zimě, kdy se brzo stmívá a ven byste kvůli mrazu a plískanici ani psa nevyhnali? Dovolte si odpočívat, ať už sami, ve dvou nebo klidně pohromadě s celou vaší rodinou u vánočních pohádek.