logo
Nejpohodlnější odpočinek zažijete na matraci na míru

Nespavost a bolavá záda již mohou být pouhou nepříjemnou vzpomínkou. Věděli jste, že mnohdy stačí vybrat jen tu „svoji“ matraci?

Dnešní doba a nároky kladené na člověka dávno překročily míru snesitelnosti. Honba za lepším výdělkem, plnění šibeničních termínů, starosti a péče o rodinu nedávají moc prostoru k relaxaci, o kvalitním odpočinku v podobě spánku ani nemluvě. Lidé se potýkají s nespavostí a ráno se mnohdy budí bez energie a rozlámaní. Možná však existuje lehká pomoc, jak se tomu vyhnout. Jedna věc je zvládnout stres, ta druhá je ulehnout a rychle usnout. Napadlo vás někdy, že byste si nechali vyrobit matraci svých snů?

Matrace na míru

Na trhu dnes již existuje nepřeberné množství výrobků, které zaručují kvalitní spánek a oporu pro vaše tělo. Matrace jsou vyrobeny z různých materiálů, ať už se jedná o ty pružinové nebo pěnové, a také v různých šířkách a délkách. Přesto jsou většinou dobře dostupné v určitých standardních mezích. Každý člověk je ale jiný, roli hraje nejen výška, nýbrž i tělesná hmotnost, či věk. Kromě toho hodně záleží i na tom, v jaké poloze spíte nejraději, a věřte, že se nejeden s chutí roztáhne. Proč si tedy nedopřát jedinečnost, zvláště máte-li atypický rozměr postele.

Jaký je rozdíl mezi klasickou matrací a tou na míru?

Kromě výrazně lepšího komfortu, který si sami určíte, zde samozřejmě pár rozdílu je. Cena matrace na míru se odvíjí od zvoleného materiálu a roste úměrně s vaší volbou. Čekací doba se o něco málo prodlouží. Zatímco ostatní matrace bývají připravené do 4 pracovních dnů, u matrace na míru se na výrobu čeká cca 14 dní.

Poptávka přímo na míru se zadává v nabídce matrací. U konkrétní matrace pak zvolíte možnost atypický rozměr a do příslušných kolonek vyplníte požadovaný individuální rozměr. Není to nic složitého. V případě dotazů nás ale neváhejte kontaktovat.

Potah matrace si zákazník vybírá sám. Nabídka je vskutku široká. Rozměry se volí podle matrace. Samotné postele pak mají své předdefinované velikosti, těch je více.

Jak vybrat matraci do postele

  • Optimální délka matrace je taková, která přesahuje tělesnou délku minimálně o 20 cm.
  • Šířka matrace se odvíjí od typu samotné postele; obecně platí, že jednolůžka bývají v šířce 90 cm, dvoulůžka nezřídka začínají na šířce 80 cm.
  • Správná výška matrace by měla být minimálně 16 cm. U nás seženete matrace od 7 do 31 cm.
  • Tvrdost matrace by se měla odvíjet od tělesné hmotnosti člověka. Platí, že lidé s nižší hmotností vybírají z měkčích matrací, ti s vyšší hmotností by měli sáhnout po tvrdším provedení, jež tělu poskytne dostatečnou oporu. 
  • Pokud máte nestandardní požadavky, zvolte si u vybrané matrace možnost "atypický rozměr".

Jak vybrat materiál matrace

Materiál, z jakého je matrace vyrobena, bývá individuální volbou kupujícího. Pozor si ale dejte na to, jaký máte rošt.

Latexové matrace vynikají dlouhou životností a tvar drží i po letech. Jsou velmi pohodlné, ale pro svůj umělý materiál se nehodí do vlhkého prostředí a pozor by si měly dát osoby alergické na latex. Nejsou vhodné na pevnou desku.

Pružinové matrace prošly výraznou modernizací, takže obavy z uvolněných pružin již nejsou na místě. Dobře se přizpůsobují tělu, jsou odolné a pro svou prodyšnost se hodí i do vlhkého prostředí. Nejsou vhodné na lamelové a polohovací rošty.

Pěnové matrace se vyrábějí z různých druhů pěn, u nichž není problém je nakombinovat. Rychle a dobře se přizpůsobí tvaru těla a jsou vhodné pro lidi, kteří trpí na bolesti zad, především díky své paměťové pěně. Tyto matrace si rozumí se všemi rošty.

Správná a kvalitní matrace podpoří váš spánek a celkový odpočinek těla i mysli. Nespavost není příjemná, zvláště pokud trvá delší dobu. Je škoda nevyužít své možnosti, když máte na výběr z kvalitních matrací a anatomických polštářů

Zvýhodněné oboustranné matrace 1+1

V nabídce máme i oboustranné matrace 1+1, které se dokonale hodí do manželské postele. Oboustranná matrace disponuje jednoou měkčí a druhou tvrdší stranou. Každý z páru si tedy vybere, co mu vyhovuje.