logo
Jaká je životnost matrace a jak se o matraci starat?

Kupujete-li si matraci, nikdy to není na celý život. Po nějakém čase dochází k jejímu opotřebení. Jak poznat, že je potřeba matrace vyměnit? Jakmile se vám začne špatně spát, během noci se budíte, ráno máte bolavá záda a jste unavení a nevyspalí. To je jeden ze signálů, že je potřeba pořídit si nové, kvalitní matrace.

Na čem závisí životnost matrace?

Prioritu hraje použitý materiál. Také výška matrace má na její životnost vliv. Čím je matrace nižší, tím kratší je její životnost. Materiál se snáze unaví a ztratí svoje vlastnosti. Svoji roli hraje i intenzita používání.

Důvody výměny matrace

Jak již bylo řečeno výše, hlavním důvodem výměny matrace je nekvalitní spánek. Jakmile se na matraci začnou objevovat proleženiny, což jsou viditelné známky opotřebení, je čas uvažovat o pořízení matrace nové. Také se může objevit vrzání nebo skřípání během pohybu na matraci. Mezi další důvody patří hygienické hledisko. Každý z nás se během noci potí. Pot je absorbován do matrace. V matraci se také nacházejí kousky odumřelé kůže. Ty tvoří dokonalou potravu pro roztoče. Abyste předešli rychlému opotřebení, doporučujeme koupi chráničů na matrace

Jak pečovat o matraci?

Především je potřeba zvolit prodyšný rošt a jeho správnou polohu. To určuje typ matrace. Jaký rošt je vhodný k danému typu matrace naleznete vždy v popisu na produktové stránce. Životnost matraci prodloužíte, pokud ji budete otáčet a převracet. Vyrábíme oboustranné matrace, kdy každá strana může mít jinou tvrdost a vy si můžete volit stranu a tvrdost matrace dle potřeby. Ošetřování matrace je nutné provádět podle symbolů uvedených na matraci. Pro čištění můžete použít pouze výrobky k tomu určené. Není dobré vystavovat matraci přímému slunečnímu záření. Pozor bychom měli dát také na nosnost matrace, kterou uvádíme vždy u každé matrace a ta by neměla být překročena.

Kvalitní výrobce matrací

Firma PURTEX se řadí mezi kvalitní výrobce matrací a to i díky nové technologii, která umožňuje performaci matrací. Matrace získají lepší vzdušnost a jádra odvádějí dokonale vlhkost. Lůžko opatřené jednou z našich matrací tak získá velký komfort.